726 690 400 wisla@sdb.krakow.pl

Kościół

Msze Św. w Niedzielę:
Msza Święta o 9.00 i 10.30
Msze Św. w tygodniu:
Msza Święta o 16.00 czasu zimowego i o 19.00 czasu letniego

Nasz Kościół

Pod koniec lat 70-tych Zgromadzenie Salezjanów otrzymało w darowiźnie dwa sąsiadujące ze sobą budynki w Wiśle. W jednym z nich w roku 1981 roku otwarto kaplicę pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej.

Od początku swojego istnienia kaplica okazała się za mała dla korzystających z niej wczasowiczów. Po długotrwałych staraniach uzyskano pozwolenie na jej rozbudowę. W ramach prac budowlanych obydwa budynki powiększono o jedną kondygnację i połączono z kościołem. Dzięki czemu powstał nasz ośrodek, który po zaadaptowaniu wnętrz służy celom duszpasterskim, a przede wszystkim młodzieży.

W kościele znajduje się krzyż pochodzący od Salezjanów w Krakowie na Dębnikach, przed którym w latach okupacji modlił się codziennie Jan Paweł II pracujący wówczas jako robotnik fizyczny, a mieszkający w pobliżu.

Skontaktuj się z nami jeśli masz jakieś pytania

Ośrodek Salezjański

Ośrodek Salezjański położony jest przy głównej drodze z Wisły na Kubalonkę. Ośrodek posiada 50 miejsc noclegowych.

Zielona Szkoła

Ośrodek Salezjański w Wiśle oferuje możliwość zorganizowania Zielonej Szkoły z bardzo ciekawym programem poznawczym i turystycznym.

Salezjanie i Ks. Bosko

Salezjanie zostali założeni w połowie XIX wieku przez ks. Jana Bosko, włoskiego księdza, który mieszkał i działał w Turynie.